ZAPRASZAMY do obejrzenia reportaży z wiosek językowych VILLANGO:

VILLANGO to projekt skutecznej, praktycznej nauki języków obcych z udziałem native speakerów. Wykorzystuje nową w Polsce metodę, praktykowaną już od jakiegoś czasu na świecie i cieszącą się sławą, dzięki błyskawicznym rezultatom jakie przynosi w przełamywaniu barier językowych i usprawnianiu komnikacji, metodę tzw. IMMERSJI JĘZYKOWEJ.

Metoda immersji, czyli „ZANURZENIA” w języku, polega na maksymalnym otaczaniu się żywym językiem oraz chłonięciu go wszystkimi zmysłami równocześnie. W projekcie VILLANGO nauka metodą immersji językowej jest możliwa dzięki:

– obecności dużej liczby native speakerów w grupie
– intensywności kursu – zajęcia trwają od rana do wieczora
– używaniu tylko języka obcego w komunikacji i zakazie używania języka polskiego
– różnorodności interakcji z native speakarami (rozmowy przy posiłkach, gry, zabawy, konwersacje, dyskusje)
– odizolowaniu grupy od świata zewnętrznego (odpowiednio dobrany ośrodek szkoleniowy)
– odpowiednio przygotowanym materiałom szkoleniowym

Uczestnicy z native speakerami uczą się praktycznego posługiwania językiem, tzn. ćwiczą konkretne sytuacje życiowe, jak np.:

rozmowy przez telefon
rozmowy o pracę, z pracodawcą
w restauracji, sklepie, na ulicy
agencji turystycznej, na lotnisku, na dworcu
w urzędzie, banku, hotelu
rozmowy dot. wynajęcia mieszkania, samochodu, wycieczki i inne

oraz sytuacje niezbędne w pracy takie jak np.:

small talk
prowadzenie spotkań, zebrań
prezentacja w języku obcym
negocjacje
rozmowy handlowe
rozmowy rekrutacyjne

Nie korzystamy z klasycznych książek do nauki języka, a specjalnie przygotowanych materiałów, które wspierają uczestników w konwersacjach na przeróżne życiowe tematy oraz poszerzają i wzbogacają ich zasób słownictwa. Miejsce klasycznych nauczycieli języka zajmują prawdziwi native speakerzy, którzy przyjeżdżają do VILLANGO z różnych zakątków świata i zapewniają uczestnikom kontakt z żywym językiem, trenując z nimi używanie danego języka obcego w autentycznych sytuacjach.

Podczas kursów nie stosujemy testów poziomujących, nie porównujemy wyników poszczególnych osób. Dzięki temu, że większość zajęć to konwersacje 1 na 1, możliwa jest bardzo zindywidualizowana nauka i osiąganie indywidualnych celów przez każdego klienta.

Atmosfera jest przyjazna dzięki wsparciu, jakie dają uczestnikom native speakerzy, którzy doskonale rozumieją swoją rolę w projekcie. Nauka metodą „immersji” przebiega bardzo naturalnie, przynosi większe efekty niż takiej samej długości wyjazd zagraniczny, podczas którego nauka nie jest zorganizowana lub odbywa się metodami tradycyjnymi. Efekty są odczuwalne już podczas trwania kursu.

Zapraszamy do wysłuchania opinii naszych klientów o kursach i metodzie: