Kurs językowy dla dorosłych w ramach programu VILLANGO trwa 6 dni, zawsze od poniedziałku do soboty.

Kliknij i pobierz:  Ramowy program wioski językowej VILLANGO

Przykładowy dzień z życia w « wiosce językowej » VILLANGO :

8.00 – 9.30 Śniadanie
Czas na swobodne rozmowy na różne tematy, wymiana doświadczeń, rozmowy o kuchni, polityce, podróżach czy pracy. Konwersacje w języku obcycm dla osób, które nocują w miejscu odbywania kursu i korzystają ze śniadań, serwowanych w ramach wykupionych noclegów.

9.30 – 10.00 Spotkanie organizacyjne z koordynatorami
Krótkie wprowadzenie do planu zajęć, rodzaju zadań i celów przewidzianych na dany dzień.

10.00 – 13.00 Konwersacje « 1 na 1 » : sesje tematyczne, praktyczne i przygotowanie prezentacji
Trzy godzinne sesje konwersacji « 1 na 1 » z native speakerami. Po każdej godzinie osoby zmieniają partnerów/partnerki do rozmowy. Podczas tych sesji uczestnicy rozmawiają na różne tematy i trenują scenki sytuacyjne (hotel, lotnisko, rozmowa telefoniczna i inne) oraz sytuacje biznesowe (negocjacje, prezentacje, spotkania itp.). Rozmowy mogą odbywać się w dowolnym miejscu na terenie ośrodka. Uczestnicy mogą prowadzić konwersacje podczas spaceru po lesie, leżąc na trawie, na leżakach, czy popijając kawę w altance.

13.00 – 14.00 Obiad
Formuła taka sama jak podczas śniadania. Zachęcamy uczestników, żeby zmieniali stoły i swoich rozmówców, aby każdy miał możliwość rozmawiania z różnymi osobami podczas całego kursu. Można konwersować w parach, ale spróbować również swoich sił w rozmowie z kilkoma osobami przy stole.

14.00 – 15.30 Zajęcia sportowo – rekreacyjne
Bezpośrednio po obiedzie jest przewidziany czas na małą siestę. Zaraz po niej proponujemy różne zajęcia sportowo – rekreacyjne. Uczestnicy będą mieli możliwość, w parach lub w niewielkich grupkach, wypróbować swoich sił w grach terenowych, zajęciach sportowych i innych. Można biegać, spacerować, grać w piłkę siatkową, bule.

15.30 – 16.30 Sesja grupowa

Czas na dyskusje z zespołach, trenowanie scenek, w których biorą udział więcej niż dwie osoby: restauracja, planowanie zespołowe, nauka argumentowania i zabierania głosu w dyskusjach na bieżące, interesujące tematy.

16.30 – 17.00 Podwieczorek z zagadką lingwistyczną
Podczas podwieczorku poszerzamy słownictwo w przyjemny sposób przy kawie i ciastku.

17.00 – 19.00 Sesje « 1 na 1 » c.d.
Kolejny blok zajęc praktycznych i konwersacji « 1 na 1 » z native speakerami. Uczestnicy na bieżąco otrzymują materiały pomocnicze, które pozwalają im prowadzić rozmowy na ciekawe tematy oraz wzbogacać słownictwo. 

19.00 – 20.00 Kolacja
Podobnie jak podczas śniadania i obiadu zachęcamy uczestników do swobodnych rozmów przy stołach.

20.00 – 22.00 Wieczory tematyczne
Po kolacji zapraszamy uczestników na wieczorki tematyczne m.in. wieczór muzyczny, wieczór filmowy, kabaretowy, wieczór gier planszowych i inne. Native speakerzy prowadzą ciekawe gry towarzyskie, quizy. Jest to czas wymiany kulturowej i dzielenia się pasjami.

22.00 – Zakończenie oficjalnego programu, czas wolny
Po długim dniu, wypełnionym ciekawymi rozmowami i niezapomnianymi doświadczeniami, nadchodzi czas na odpoczynek i zakończenie zajęć.