Do naszego programu „wiosek językowych” VILLANGO zaprosiliśmy native speakerów z całego świata. Język danej wioski językowej jest ich językiem ojczystym.

Do czego możesz wykorzystać spotkanie z nativami w „wiosce językowej” VILLANGO?

do rozwoju zawodowego (znalezienie pracy, zmiana pracy, awans itp.),
do lepszego wywiązywania się z zadań zawodowych (prowadzenie spotkań, prezentacji, negocjacji, rozmów z klientami w języku obcym itp.),
do utrzymania biegłości w języku obcym (nauczyciele, tłumacze),
do pogłębienia wiedzy o języku i kulturze (miłośnicy),
do przygotowania przed: egzaminami (zwłaszcza ustnymi), rozmową kwalifikacyjną, wyjazdem itd.

Przykładowe profile naszych nativów:

Cordula

Cordula pochodzi z Hamburga, ale obecnie mieszka we Francji, gdzie uczy języka niemieckiego w liceum i w wieczorowej szkole dla dorosłych. Przyjedzie do nas specjalnie po to, aby w ramach programu Villango pomóc Wam rozgadać się w języku niemieckim 🙂
Poniżej kilka słów od Corduli do uczestników naszych wiosek językowych.

 

Hallo liebe Schüler,

Wie schön, dass ihr Deutsch lernen wollt!

Ich möchte euch gerne dabei helfen und freue mich schon auf eine Woche mit euch in Polen. Wir werden bestimmt eine Menge Spass haben, und ich werde mir viel Mühe geben, euch die deutsche Sprache so nahe zu bringen, dass ihr in dieser Woche grosse Fortschritte machen werdet! Ganz bestimmt!!!

Ich heisse Cordula, ich bin 52 Jahre alt und komme aus Hamburg. Ich lebe aber seit 30 Jahren in Frankreich, in der Normandie.  Deutsch habe ich schon oft unterrichtet, am hiesigen Gymnasium für junge Schüler oder in der Abendschule für Erwachsene. Und es macht mir grossen Spass!

Ich lebe in einem alten Haus mit einem riesigen Garten, so dass ich, wann immer es geht, draussen bin und in der Erde grabe. Ausserdem jogge ich dreimal die Woche – falls jemand mal mit mir laufen möchte… Ich lese viel (sehr gerne Sciene Fiction) und koche auch gerne. Und möchte am liebsten nie aufhören zu lernen und Neues zu erleben.

Deshalb freue ich mich auch sehr, nach Polen zu kommen und mehr über euer Land zu erfahren. Davon kenne ich nämlich noch gar nichts.

Also bis hoffentlich bald!

 

Dominique

MD: Dominique, bardzo miło mi Cię powitać w gronie naszych francuskojęzycznych nativów, uczestników francuskojęzycznej wioski VILLANGO!
D: Bardzo dziękuję za zaproszenie do programu. To dla mnie ogromna przyjemność móc podzielić się wiedzą o moim ojczystym języku

MD: Proszę powiedz nam parę słów o sobie..
D: Na co dzień mieszkam w Nantes na południu Bretanii, na wschodzie Francji. Czasami bywam też Paryżaninem, ponieważ mam tam swoją małą bazę na Montmartre Urodziłem się we Francji i francuski to mój język ojczysty.

MD: Czym się obecnie zajmujesz?
D: Dość niedawno przeszedłem na emeryturę i wykorzystuję mój wolny czas na podróże i spotkania z ciekawymi ludźmi z całego świata. Kocham odwiedzać różne kraje i poznawać ich mieszkańców, najbardziej interesują mnie ludzie i rozmowa z nimi. Udział w Villango to dla mnie to, co chciałbym robić odwiedzając Polskę – dyskutować i wymieniać się opiniami z jej mieszkańcami, a do tego mogę robić to w moim języku ojczystym, IDEALNIE!:)

MD: Czym się zajmowałeś zawodowo?
D: Przez ponad 25 lat zajmowałem się szkoleniem zawodowym dorosłych, mam doświadczenie w animacji grup oraz w nauczaniu indywidualnym. Mam licencjat z socjologii oraz magistra o specjalizacji strategia i planowanie nauczania oraz badania w dziedzinie edukacji.

MD: Jakieś ciekawe hobby?
D: Uwielbiam stare samochody… Pobyt w Polsce to etap mojej podróży z Francji do Chin – podróżuję moim 2 CV „Dolly” Poza tym, w wolnych chwilach zamieniam się w sztukmistrza  Czasami nawet występuję publicznie z moimi pokazami magii

MD: Jak widzisz swój udział we francuskojęzyczne wiosce?
D: To bardzo ciekawy program i niesamowita metoda nauki języka! Jestem zachwycony, że mogę pomóc innym uczyć się języka francuskiego. Kocham język francuski i sprawia mi radość dzielenie się nim z innymi. Podczas kursu chętnie porozmawiam o aktualnych wydarzeniach z Francji i ze świata, o literaturze, o kinie, podróżach, kuchni…. Każdy nowy człowiek jest dla mnie interesujący. Jestem otwarty i ciekawy świata, dlatego już cieszę się na przyjazd do Polski🙂

MD: Jaką wiadomość chciałbyś przesłać uczestnikom naszych kursów?
D: Chciałbym powiedzieć, żeby się nie obawiali, bo my, nativi przyjeżdżamy specjalnie dla Was, żeby wspólnie się uczyć w bardzo przyjaznej i bezstresowej atmosferze, no i jeszcze chciałbym powiedzieć DO ZOBACZENIA W LIPCU!:)

MD: Dziękuję Dominique, i do zobaczenia w VILLANGO

Poznajcie naszych nativów i ich opinie dotyczące VILLANGO: