1. Czy muszę dobrze znać język, aby wziąć udział w kursie?
Nie. Kurs w VILLANGO ma Ci pomóc pozbyć się bariery w mówieniu w języku obcym, nabyć pewności siebie w stosunku do Twoich umiejętności językowych, zyskać płynność mówienia, zdobyć ciekawe słownictwo dzięki rozmowom z osobami, dla których dany język jest językiem ojczystym – niezależnie od tego, na jakim poziomie języka obecnie jesteś. Nie rekomendujemy jednak naszej metody tym osobom, które nigdy wcześniej nie uczyły się danego języka i udział w VILLANGO byłby ich pierwszym kontaktem z językiem. Serdecznie zachęcamy do udziału w naszych kursach wszystkich tych, którzy znają język przynajmniej w stopniu podstawowym (co najmniej na poziomie A2). Jeśli masz jakąkolwiek wątpliwość, czy to odpowiedni kurs dla Ciebie – prosimy o kontakt, postaramy się rozwiać Twoje wątpliwości i pomóc w decyzji.

2. Jak rozpoznam, czy moje umiejętności językowe naprawdę się poprawiły? 
Tygodniowy pobyt w wiosce językowej VILLANGO daje Ci efekty, na jakie bardzo długo trzeba czekać podczas kursów tradycyjnych, albo których nie da się osiągnąć bez bezpośredniego, intensywnego kontaktu z native speakerami. Nabranie pewności siebie w komunikacji, przełamanie bariery w mówieniu w danym języku, z którą ludzie borykają się przez wiele lat nauki języka tradycyjnymi metodami, to rezultaty dla których stworzyliśmy VILLANGO. Po 6dniowym udziale w naszej wiosce językowej Twoja poprawa płynności mówienia i rozumienia różnych akcentów, dzięki intensywnej komunikacji z native speakerami z całego świata, nie musi być sprawdzana żadnymi testami. Po prostu ją czujesz i wiesz, jaki progres zrobiłeś w tak krótkim czasie. Jeśli przestrzegasz podstawowych zasad (zakaz mówienia po polsku) i dobrze wykorzystujesz dany Ci czas i obecność nativów, żadne testy nie będą potrzebne, abyś poczuł, że nie zmarnowałeś swojego cennego czasu.

3. Czy wszyscy będą na tym samym poziomie językowym co ja?
Nie. Główną cechą i największą zaletą naszej metody nauki języka jest możliwość prowadzenia serii konwersacji z różnymi native speakerami w formule „jeden na jeden”, w związku z czym każda godzina kursu, spędzona na indywidualnej rozmowie z nativem, jest dostosowywana na bieżąco do indywidualnych potrzeb i możliwości danego kursanta. Jeśli jesteś na niższym poziomie, twój partner dostosuje się do Ciebie, jednak zadba o to, abyś mógł się uczyć i rozwijać podczas konwersacji. Jeśli jesteś na poziomie zaawansowanym, będziesz miał możliwość rozwijania swoich umiejętności z pomocą ludzi, którzy znają dany język obcy najlepiej na świecie, ponieważ jest on ich językiem ojczystym.

4. Czy będę rozmawiał tylko z jednym nativem?
Nie! Program szkolenia jest bardzo intensywny, ale również przemyślany w taki sposób, by nie był monotonny i męczący. Podczas całego tygodnia będziesz miał możliwość przeprowadzenia indywidualnej konwersacji z wszystkimi nativami, których liczba będzie równa liczbie uczestników polskojęzycznych. Dodatkowo, w ramach programu, zaplanowano wiele praktycznych sesji oraz niespodzianek, w tym oczywiście niespodzianek lingwistycznych. Każdy wieczór będzie czasem na swobodne rozmowy i pogłębianie znajomości z naszymi gośćmi z zagranicy, każdy posiłek będzie okazją do ćwiczenia „small talku”, każda minuta czasu wolnego może być przez Ciebie wykorzystana do trenowania języka w sposób niekonwencjonalny (np. podczas grania w bilard, czy spaceru po lesie). Tygodniowy pobyt w VILLANGO sprawi, iż nie tylko przełamiesz barierę w mówieniu w języku obcym, ale również wypoczniesz i zdobędziesz ciekawe znajomości, które możesz rozwijać po kursie.

5. Dlaczego w VILLANGO nie można mówić po polsku?
Zasadą naszych wiosek językowych jest to, iż tworzymy optymalne warunki do nauki danego języka obcego. Jedną z kluczowych zasad wioski językowej jest zakaz porozumiewania się w języku polskim, co zmusza wszystkich do porozumiewania się w języku obcym przez cały tydzień, od rana do wieczora. Wymaga to oczywiście wysiłku ze strony uczestników, ale przynosi w efekcie niesamowite rezultaty, z których na koniec wszyscy są niezmiernie zadowoleni. Staramy się, aby uczestnicy przestrzegali tej zasady, ponieważ jest to z korzyścią dla całej grupy i rezultatów programu VILLANGO.

6. Czy można wziąć udział w VILLANGO więcej niż raz?
Jak najbardziej. Zaletą naszej metody jest to, iż możesz ją stosować tak samo skutecznie na każdym etapie nauki języka. Rekomendujemy udział w naszym programie co najmniej raz/dwa razy w roku –  przynajmniej dla zachowania umiejętności językowych i zapobiegania zapominaniu języka (naturalnemu procesowi spowodowanemu brakiem stałego kontaktu z nativami). W naszych kursach możesz więc wziąć udział tyle razy, ile zechcesz, ponieważ jest on kursem bardzo zindywidualizowanym, a nativi zawsze będą mieli coś ciekawego i nowego do przekazania. Udział native speakerów gwarantuje rozwój lingwistyczny nawet bardzo zaawansowanym osobom. Na każdym kursie spotkasz inną grupę nativów, ale istnieje również szansa na spotkanie znajomego, ponieważ wiele osób, zarówno po stronie uczestników polskojęzycznych, jak i obcokrajowców, wraca do nas każdego roku:)